Bez spánku se neobejdete

To hlavní, co potřebujete, je dostatek odpočinku. Nohám zkrátka dopřejte pauzu. Kromě toho, že trochu zvolníte a prostě doma strávíte pár dní na pohovce, byste si měli dát pozor na to, abyste měli pravidelně dostatek kvalitního spánku. Většina lidí potřebuje spát denně 6 až 9 hodin. S osvědčenou dobou spánku mezi 7 až 8 hodinami byste ale neměli udělat chybu. Měli-li jste v posledních dnech spánku málo, nejlepším řešením bude o víkendu vše dospat. Následně se ale snažte, abyste dostatek spánku měli každodenně.

Během spánku naše tělo regeneruje, nohy nejsou výjimkou. Právě spánek je pro nohy tím nejlepším doktorem.

Trápí vás křečové žíly?

At už se vám na nohou objevily jen menší metličkové žilky, nebo vás trápí křečové žíly v pokročilé fázi, bohužel se čas od času bolavým nohám nevyhnete. Každopádně byste měli svému zdravotnímu problému přizpůsobit životní styl.

Vaším cílem by naopak mělo být zařadit do života více zdravého pohybu – nejlepší volbou jsou procházky či plavání. Křečové žíly jsou totiž mnohdy důsledkem sedavého životního stylu. Pokud trávíte v práci celý den na nohou (např. kuchaři, prodavači), je na místě zaměstnání změnit, aby nohy nebyly přetěžované. Sedavé zaměstnání naopak vyměňte za fyzicky mírně náročnější.

Při akutní bolesti může pomoci zvednutí nohou nad úroveň srdce, nohy se tak odkrví a končetinám se uleví. Pomoci mohou i kompresní ponožky JOBST®, návleky či jiné produkty JOBST®.

Zajděte si na masáž

Další tip máme především pro sportovce. Unaveným svalům prospěje masáž, díky které se nohy uvolní a rychleji zregenerují. Bezprostředně po sportovním výkonu (nebo ještě během něj) může pomoci sportovní masáž, následně je vhodné zvolit něco více relaxačního.

Projděte se, sedněte na kolo

I když vás bolí nohy, regeneraci – zejména po sportu, můžete urychlit rekreačním pohybem. Procházka, vyklusávání, jízda na kole či plavání budou skvělou volbou. Zkrátka se věnujte něčemu, co vám rozproudí krev v těle. Urychlí se tak látková výměna – do těla se dostanou bílkoviny, vitaminy a minerály a naopak se odplaví odumřelé buňky a toxiny.

Hydratujte se a jezte

Plynule navážeme na předchozí tip. Vaše tělo potřebuje pro správné fungování včetně regenerace dostatek tekutin a stavebních látek. Pravidelný pitný režim a rozmanitá strava jsou tak skvělým způsobem, jak regeneraci urychlit a bolavých nohou se zbavit.