Nejde o izolovanou partii

Intimní partie nejsou oblastí, která by se dala jasně oddělit od zbytku těla. Co tím myslíme? Že zdraví intimních partií je velice důležité pro zdraví celkové. Někdy mohou být potíže v této oblasti projevem závažnějších zdravotních problémů organismu, jindy se naopak mohou potíže z oblasti rozšířit dále.

Jde o zásadní předpoklad pro otěhotnění

Zdravé intimní partie jsou nezbytné k tomu, abyste byla schopná otěhotnět. Jestliže se tedy početí miminka nedaří, na vině může mimo jiné být právě problém na straně intimních partií ženy. To může mít například podobu nehostinného prostředí, ve kterém spermie nedokážou přežít a nedojde tak k početí.

V jiných případech zase může být na vině problém v různých infekcích, bakteriích nebo třeba ve ztrátě menstruace. Ta se může dostavit během stresových situací, nedostatku živin a podobně. Péče o intimní partie tak nekončí „pouhou“ intimní hygienou, ale celkovým životným stylem včetně rozmanité stravy a psychické pohody, což už jsme ostatně naznačili v prvním odstavci – nejde o izolovanou část organismu, ale jeho nedílnou součást.

Problémy se promítnou do psychického stavu

Možná žádná jiná část těla nemá tak velký vliv na naši psychiku, pokud nefunguje, jak má. Zlomená ruka sice není něčím, z čeho bychom měli radost, ale dokážeme to s ní pár týdnů vydržet. Potíže v oblasti intimních partií nás ale mohou vnitřně zcela rozrušit, i kdyby trvaly jen pár dní. Vezměte si třeba infekci, která způsobí nechtěné úniky moči. Inkontinenční vložky mohou najednou být jediným řešením, jak zabránit kompletnímu úniku z běžného života. Potrápit může i svědění, pálení a jiné nepříjemnosti. Na ruce se můžete kdykoliv snadno poškrábat, ale v oblasti intimních partií to je mnohdy společensky nevhodné. To vede k tomu, že zde potíže vnímáme po psychické stránce mnohem intenzivněji.

Snad ani netřeba zmiňovat, jak palčivá je pak otázka partnerského života – zejména v době, kdy partnera hledáte nebo je vztah ještě čerstvý. Svěřit se s těmito obtížemi partnerovi, kterého ještě úplně neznáte, nebývá jednoduché. Rozvoj vztahu to může zásadně narušit.

Předejděte něčemu vážnějšímu

Občasným problémům se prakticky žádná žena během svého života nevyhne. Pokud ale potíže nebude řešit, mohou rychle přerůst v závažnější onemocnění, chronické vracející se záněty a podobně. Proto jsou důležité důkladná hygiena, zdravý životní styl, preventivní kontroly u lékaře a stejně tak rychlá návštěva lékaře v případě obtíží.