Fleky na oblečení mohou být frustrující, ale existuje několik jednoduchých triků, jak se jich rychle zbavit. Použitím těchto tipů se vám podaří rychle a efektivně odstranit fleky z vašeho oblečení. Je důležité začít s odstraňováním fleků co nejdříve, abyste minimalizovali šanci na permanentní poškození. Zde je 5 tipů na odstraňování fleků z oblečení:

  1. Rychle zakropte - Pokud se objeví flek, co nejdříve ho zakropte čistou vodou. Čím dříve flek ošetříte, tím jednodušší bude odstranění.

  2. Použij správný odstraňovač fleků - Existuje řada speciálních odstraňovačů fleků na trhu, které jsou určeny pro různé typy fleků. Vyberte si ten správný pro vaši situaci.

  3. Nepoužívej vodu příliš horkou - Použití příliš horké vody může způsobit, že se flek stane permanentním. Použijte raději studenou nebo teplou vodu.

  4. Řiď se návody na etiketách - Každý kus oblečení má své vlastní specifické požadavky na praní a odstraňování fleků. Důkladné pročtení etikety vám pomůže udržet oblečení v dobrém stavu.

  5. Použij kombinaci odstraňovače fleků a pracího prášku - Použití kombinace odstraňovače fleků a pracího prášku může být pro odstranění fleků velmi účinné. Aplikujte odstraňovač fleků na postižené místo, nechte působit a poté prádlo vyperete v běžném cyklu praní.